Google’ın Gözlüğüne iki rakip geliyor
Tarafından Ergin Çelik On 5 Ara, 2012 At 10:27 AM | Kategoride Genel Bilgiler, Teknoloji | ile 0 Yorum

black and white-google-glasses

      Geçtiğimiz aylarda google tarafından tanıtılan “google glass” şimdi rakiplerini bekliyor. Bazı kaynaklardan alınan bilgiye göre microsoft ve apple da benzer bir teknoloji kullanarak ve “Google glass” dan daha üstün ve fark yaratacak özellikleride beraberinde getirecek yeni bir gözlük üzerinde çalıştıkları söylendi.”Google glass” sol tarafında küçük bir ekran bulunuyor ve bu ekrandan bilgiler kişiye gösteriliyor. Rakiplerin ise “Zenginleştirilmiş gerçeklik” özelliği yani gerçek dünya üzerinde veri ve illüstrasyonların görüldüğü sistemi kullanmayacağı tahmin ediliyor.

Google-Glass-Photo       Bazı teknoloji çevreleri bu gözlüklerin akıllı telefonların yerini alaçağını insanların internete bile bu gözlükleri kullanarak bağlanacağını iddaa etsede, teknoloji dünyasında herşey çok hızlı değişebiliyor. Google öncü olarak girdiği bu yeni piyasaya önümüzdeki dönemdede öncülük eder gibi görünüyor, fakat diğer markaların da bu pastadan pay istemeleri kullanıcılara yarayacak gibi görünüyor.

      Google glass ile ilgili detaylı bilgileri “Project Glass” sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz, Google gözlüğü ile çekilmiş bir çok video bulunuyor, gerçektende kullanması keyifli olucak gibi görünüyor fiyatı ile ilgili heryerde değişik açıklamalar yapıldı, google gözlüğün fiyatını 1500 dolar olarak açıkladı ve 2013 yılında sahipleri ile buluşucak . Diğer firmaların’da bu piyasaya girmesinin fiyatları biraz daha aşağıya çekiçeğine şüpe yok.

Google-Galss

Hakkında -

Yorum Yaz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>