Alzheimer İğnesi Zararlı mı?
Tarafından Ergin Çelik On 31 Eki, 2012 At 05:38 PM | Kategoride Alzheimer, Genel Bilgiler, Sağlık | ile 0 Yorum

Alzheimer-ignesiTürk Nöroloji Derneği” son günlerde reklamları verilen alzheimer hastalığını tedavi ettiği öne sürülen iğne ile ilgili bir açıklama yaptı ve iğnenin tamamen reklam amaçlı tanıtıldığı ve alzheimer hastalığına etkisinin kanıtlanmış olmadığını resmi sitesinde açıkladı ve hastaları uyardı. “Resmi açıklama aşağıdadır.”

Geçtiğimiz günlerde medyada yer alan ve Alzheimer hastalığını iyileştirdiği iddia edilen “Alzheimer iğnesi” adıyla duyurulan uygulama hiçbir şekilde tıbbi geçerliliği olmayan, bilimsel temeli olmayan, tamamen ticari amaçla hazırlanmış ve kamuoyunu yanlış yönlendiren bir “reklam haber”dir.

Alzheimer” hastalığının tedavisi konusunda dünya çapında pek çok çalışma yapılmaktadır ve bu konuda dünyaca kabul gören tedaviler halkımızın hizmetine sunulmaktadır. Ancak Alzheimer hastalığında “ense içerisine iğne” şeklinde kabul görmüş bir tedavi biçimi yoktur. Bu tür bir uygulama beyin iltihabına, kol-bacak felcine ve daha birçok soruna yol açabilir.

Hasta ve hasta yakınlarımızı uyarıyoruz:

    Mevcut tedavinizi kullanmaya devam ediniz ve doktorunuza danışmadan değiştirmeyiniz
Bu tarz “Umut tacirleri”nin sizleri kandırmasına izin vermeyiniz.

Bilimsel değeri olmayan tedavilerden uzak durunuz. Sorunuz olursa mutlaka doktorunuza danışınız. Kamuoyunun dikkatine ÖNEMLE sunulur.
“Türk Nöroloji Derneği”

 

Alzheimer-iğnesi-tedavisi

Hakkında -

Yorum Yaz

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>